Wenger Commando Special Mission

Novinkou značny Wenger v její neoblíbenější modelové řadě Commando je model Commando Special Mission, který Wenger představil v únoru. O firmě Wenger jsme si na Chronomagu ještě nic neřekli a je to škoda, protože jde o kvalitní švýcarskou značku nabízející i levné a velmi slušivé hodinky – i když spíše sportovního vzezření.

Vydáno 9. 3. 2005, autor Chronomag

Tak především je třeba upozornit, že i když má Wenger na logu napsáno "Since 1893", tak v případě hodinek to není pravda a platí to pro armádní dodávky věcí jako nože, protože on je výrobcem těch legendárních červených nožíků se znakem helvétského kříže. Samotné hodinky dělá firma teprve zhruba 15 let s tím, že jejím největším trhem jsou USA, kde je prodává také pod značkou Swiss Military, and Swiss Sport. Takže s tou hodinářskou tradicí to není tak žhavé, nicméně hodinky dělá firma pěkné a používá do nich ETA/Valjoux strojky. A se zpracováním materiálu problémy nemá, jak zřejmo z těch armádních nožíků :)

Wenger Commando Special Mission

Hezky mají specifikované poslání těchto hodinek v presentaci na webu. Úkolem Wenger Commando Special Mission je "to deliver essential time information at one glance during missions". Inu, armádní hodinky.

Přídavná korunka v pozici 9 je určena k adjustaci otočné lunety, tu lze otáčet oběma směry. Zatímco černá zóna na lunetě je určena pro měření délky času, bílá zóna je pro zpětný odpočet zbývajícího času v minutách nebo vteřinách.

Jinak jde o klasický chronograf s velkými luminiscenčními ručičkami a quartzovým strojkem Sklíčko hodinek je minerální, hodinky jsou odolné tlaku 100 metrů vodního sloupce a vztahuje se na ně dvouletá mezinárodní záruka.

Oficiální cena doporučená výrobcem je 498 švýcarských franků za model s gumovým řemínkem případně 550 franků za model s ocelovým řemínkem, tedy v přepočtu 9 500 Kč a 10 500 Kč.

Weger Commando Special Mission
0 Komentářů k tomuto článku

Zanechte kometář

| Položky označené * jsou povinné.