Ulysse Nardin Macho Palladium 950

UNMPfrontZdá se, že se začíná prosazovat nový materiál na výrobu hodinek. Palladium je ušlechtilý kov podobný platině, který počátkem 19. století poprvé izoloval a pojmenoval anglický chemik W. H. Wollaston podle planetky Pallas. Doposud se používal převážně v chemickém průmyslu jako katalyzátor a ve slitinách bílého zlata jako náhrada niklu pro šperkařskou výrobu. Ale podle stránek Ulysse Nardin palladium slibuje být materiálem na výrobu hodinek pro 21. století.

Vydáno 18. 9. 2006, autor Kamil

Nový model se vyrábí ve dvou barevných variantách. Stříbrný číselník s modrými prvky bude převážně dodáván s modrým koženým řemenem z aligátora a provedení s černomodrým číselníkem s tahem ze stejného materiálu jako pouzdro. Možné jsou samozřejmě i opačné barevné kombinace číselníků a řemenu či tahu.

Na číselníku je na pozici 6 mimostředná vteřinová ručička se stupnicí, ve které je umístěn ukazatel data a nápis o C.O.S.C. certifikaci hodinek. Pod číslicí 12 najdeme ukazatel rezervy chodu, jejíž hodnota dosahuje 42 hodin. Pouzdro je z palladia o ryzosti 950, což je ostatně obsaženo i v názvu modelu. Zdobená korunka je šroubovací s logem firmy, obě skla jsou safírová, horní s antireflexní úpravou a spodní s průhledem na strojek. Rozměry pouzdra jsou 43 x 40,5 mm, voděodolnost 50 m.

UNMPcouple

Strojek je automatický UN-27 s možností ručního natažení s 38 ložiskovými kameny. Rozměry jsou 11" (linek), 25,60 mm průměr a 4,85 výška. Stejný kalibr používá výrobce například pro modely San Marco nebo Michelangelo. Specialitou těchto hodinek by mělo být řešení ukazatele rezervy chodu s pohybující se jak ručičkou, tak i otočnou stupnicí. Firma ho poprvé použila u kapesních hodinek již v roce 1912.

UNMPboth|

5 Komentářů k tomuto článku

Zanechte kometář

| Položky označené * jsou povinné.