Novinky u Ebelu, Bvlgari, Wengeru a dalších

Novinky u Ebelu, Bvlgari, Wengeru a dalších

Za novými modely se tentokráte podíváme k Ebelu, ale také k Bvlgari a Mido. Pak trochu jednoduché krásy od a.b.art. a na závěr i něco pro méně nadité peněženky od Wengeru. Takové je dnešní menu...

Vydáno 27. 5. 2008, autor Chronomag

Bvlgari Diagono Calibro 303 Chronograph

[singlepic=51,450,450,watermark]

Začneme hodináři tradičními, byť nelacinými. Bvlgari opět představuje hodinky kombinující krásu šperku s tradičními přednostmi hodinářského řemesla: model Diagono o průměru 42 milimetrů (to už je dnes standard pro pány, žádný big size!) pohání firemní kalibr kalibr BVL 303. Na první pohled byste si mohli říct, že je to nějaký remake kalibru ETA 7750, ale chyba Novotného lávky. Podle všeho půjde o přepracovaný Frederic Piguet 1185, ačkoliv Bvlgari o tom nic neříká. Číslovka 303 znamená počet dílů, ze kterých je tento strojek sestaven, je vyráběný ručně a jde o samonátahový chronograf s velmi tenkým profilem, díky němuž je pouzdro hodinek "tlusté" pouhých 5,5 milimetrů. Jen pro srovnání, ona ETA 7750 samotná je tenčí o pouhého půl milimetru, než celé tyto hodinky.

Hodinky jsou z ušlechtilé oceli kombinované s bílým zlatem, ciferník je tažený ze tří vrstev, aby se dosáhlo oněch krásných přechodových efektů. Rezerva chodu 45 hodin, vodotěsnost do 100 metrů.

Ebel Classic Hexagon XL

[singlepic=55,450,450,watermark]

Dvěmi modely se podíváme k Ebelu a začneme klasikou, jíž je Hexagon v provedení XL. Hexagon znamená šestiúhelník, XL je u Ebelu rozměr 45 milimetrů, tím máme dány základní parametry pouzdra. Kromě datumovky, centrální vteřinovky a osmnáctikarátového zlata na hodinkách nehledejte nic navíc, však také má jít o nadčasovou klasiku. Jen na řemínek to ještě odskákal jeden krokodýl.

Ebel 1911 Tekton Chronograph

[singlepic=54,450,450,watermark]

Do větší akce se lze pustit s chronografem z rodiny Tekton, kterou Ebel rozjasňuje svoji asi nejznámější řadu hodinek. I v tomto případě je pouzdro hodinek ve tvaru šestiúhelníku, ovšem velikost je 48,5 milimetrů. Co rozhodně zaujme, je prostorové provedení ciferníku, z něhož jednotlivé ukazatele vystupují a zanořují se do prostoru. A jak vidíte, nepatří mezi nenápadité, takže si v krátkosti řekneme, co a kde na něm hledat:

Odečítač stopkových minut je zobrazován v centrální pozici červenými třemi ručičkami na otočném disku. Na pozici šest je odečítač stopkových hodin a na pozici devět je vteřinová stopka.

To vše pohání firemní samonátahový kalibr 139.

Cena není známa, hodinky Ebel Tekton se pohybují ale v rozmezí 2-10 000 USD, v závislosti na použitých materiálech. A pokud fandíte fotbalovým klubům FC Arsenal nebo FC Bayern Mnichov, můžete si pořídit i tyto fotbalové speciály - ty se na trh dostanou v říjnu.

Mido Baroncelli Automatic Chronograph

[singlepic=59,450,450,watermark]

Modelová řada švýcarského hodináře Mido nazvaná Baroncelli je považována za klasiku od roku 1976, kdy s ní hodinář přišel na trh. Volba jejího obnovení byla zjevně šťastnou, protože do plejády již dříve představených hodinek Baroncelli přibyl ještě automatický chronograf. Jeho hlavní rysy odpovídají duchu Baroncelli: nadčasová elegance, co nejpřehlednější ciferník, klasický vzhled vhodný do společnosti. Průměr pouzdra 43 milimetrů, kalibr ETA 7750. S hodinkami Baroncelli se můžete seznámit zde. Ceny začínají u jednodušších modelů na 500 euro, to ale samozřejmě nejde o chronografy.

a.b.art. MM

[singlepic=66,450,450,watermark]

Švýcarský hodinář a.b.art. je známý svým minimalistickým a moderním designem založeným na jednoduchosti. Obojí vtisknul i svým novým hodinkám nazvaným (jednoduše) MM. Velikost pouzdra hodinek je 46,5 milimetrů, safírové krycí sklíčko a manuálně natahovaný strojek Unitas 6498-1 (dnes ETA). Provedení v nerezové oceli s bílým, černým a champagne ciferníkem a mimostřednou vteřinovkou. zejména ta černá vypadá fajně! Ceny kolem 700 euro, web výrobce zde.

Wenger AeroGraph Vintage

[singlepic=60,450,450,watermark]

[singlepic=61,450,450,watermark]

Na závěr se podívejme ke značce Wenger, která se zaměřuje na vojenské modely hodinek. Jde sice o hodinky quartzové, ale své příznivce si jistě najdou, protože ceny začínají od 250 euro. Hodinky jsou vybavené i PVD matováním, mají datumovku a mimostřednou vteřinovku, průměr pouzdra hodinek je 42 milimetrů a pokud chcete slušivé akční hodinky a nevíte, zda vám tento průměr sedne, je to levná a dobrá volba.
1 Komentář k tomuto článku

Zanechte kometář

| Položky označené * jsou povinné.