Krátce: Stav výroby nových strojků PRIM

Krátce: Stav výroby nových strojků PRIM


Listopad 2009 má být významným milníkem v novodobé historii českého hodinářského průmyslu. Světlo světa mají spatřit nově vyráběné manufakturní strojky pod značkou "Prim Manufacture 1949". Dny předposledního měsíce v roce 2009 rychle ubíhají, ale v médiích žádnou faktickou informaci o stavu vývoje nenaleznete. Naštěstí je zde váš Chronomag

Vydáno 7. 11. 2009, autor redakce

Nebudeme dlouho napínat. Z více zdrojů máme potvrzeno, že první kusy kalibrů 94 a 98 již jsou sestaveny, seřízeny a připraveny na vsazení do hodinek. K datu psaní článku by již mělo být připraveno na vsazení do hodinek deset strojků, další strojky jsou ve fázi sestavování a seřizování.

Hodinky zlaté jubilejní kolekce budou majitelům předány na společenské akci konané 25.11.2009 v Praze. Původní termín předání byl 6.11.2009. Vzhledem k náročnosti celého projektu spuštění výroby nových strojků je posunutí termínu o necelý měsíc více než dobrý výsledek.

Bohužel zatím nemáme k dispozici detailní informace o přesnosti nových strojků. Dle dostupných informací bylo u dosud vyrobených strojků dosaženo stejné přesnosti jako u klasického švýcarského strojku ETA 2824 střední varianty. Dosažení chronometrické přesnosti bude jedním z cílů do budoucnosti, stejně jako navýšení počtu funkcí - hodinářských komplikací. Obnovení vlastní výroby strojků je tedy pouze prvním krokem.

Jak velké množství součástek strojku je vyráběno v ČR? Vyráběna je základna, můstky, čepy i ozubená kolečka. Ve strojku jsou použity i komponenty externích dodavatelů, což je běžná praxe i u švýcarských manufaktur:

  • Rubínová ložiska
  • Vlásek setrvačky
  • Tlumič nárazů setrvačky INCABLOC
  • Natahovací pero

Shrnuto: Míra použití interně vyráběných součástek by měla být srovnatelná s německou manufakturou Nomos.

Již brzy přineseme podrobnou reportáž z výroby. V průběhu příštího týdne se můžete těšit na zajímavý obrazový materiál – mnozí z Vás jistě uhodnou jaký.

Zdroje: Neprozradíme:-)

Autor: Martin Šafránek||

2 Komentářů k tomuto článku

Zanechte kometář

| Položky označené * jsou povinné.