Zemřel Nicolas G. Hayek

Ve věku dvaaomdesáti let zemřel zakladatel a někdejší šéf Swatch Group Nicolas G. Hayek. Hayek byl považován za nejvlivnějšího muže hodinářského světa a ikonu moderní hodinařiny.

Vydáno 28. 6. 2010, autor Chronomag

Smrt jej zastihla náhle v jeho úřadu v švýcarském Bielu.

Hayek původně vedl konzultační firmu, která v osmdesátých letech dohlížela na likvidaci švýcarských výrobců hodinek Asuag a SSIH, jež položila japonská konkurence a quartzová revoluce. Hayek ovšem uvěřil, že švýcarské hodinářství má šanci, pokud projde restrukturalizací a zaměří se na produkci značkových hodinek. Provedl reorganizaci obou firem, sloučil je pod jednu značku a v roce 1985 převzal se skupinou švýcarských investorů majoritu v nové společnosti Swatch. O rok později se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem firmy. V současnosti je generálním ředitelem jeho syn Nick Hayek.

Hayek hrál rozhodující roli v oživení skupiny Swatch, mezi jejíž značky dnes patří mimo jiné rovněž Omega, Longines, Tissot, Certina, Calvin Klein či Breguet. Přispěl také k obnovení úspěchu švýcarského hodinářství a k návratu Švýcarska na pozici největšího výrobce hodinek na světě v roce 1984.

Jeho odchod je ztrátou pro celý hodinářský svět.|||

3 Komentářů k tomuto článku

Zanechte kometář

| Položky označené * jsou povinné.