Ateliér W&F představuje první hodinky

Ateliér W&F představuje první hodinky

Česká hodinářská scéna se dnešním dnem rozrůstá o nový hodinářský ateliér, který dneškem představuje nové hodinky. Brzy přineseme detailní recenzi hodinek, zatím si můžete přečíst tiskovou zprávu.

Vydáno 1. 12. 2010, autor redakce

Tisková zpráva

Pražský hodinářský ateliér W&F dnes představujeuje své první hodinky, jejichž vývoj trval téměř dva roky. Tímto dnem se ateliér W&F také prvně představuje veřejnosti.Hlavní postavou a zakladatelem hodinářského ateliéru Wei&Friends je mladý designér a hodinář Martin Weichert, jehož snem bylo navrhovat a osobně vyrábět vysoce kvalitní a zároveň cenově dostupné mechanické hodinky originálního designu s výrazným podílem ruční práce. Dnešním dnem se jeho sen naplňuje uvedením prvních dvou modelů řady Pure, ve kterých se skloubí čísté křivky jednadvacátého století s ruční výrobou vybraných součástek dle tradic staletí předcházejících.

Celá řada renomovaných hodinářských značek nabízí unikátní limitované edice s výrazným podílem umělecké ruční práce, většinou ale v cenové hladině nedostupné většině obdivovatelů. Pro ateliér W&F stalo výzvou uvést na trh hodinky, které nabídnou obdobný zážitek při zachování rozumné cenové hladiny. Design hodinek vždy pochází z pera Martina Weicherta, zakladatele ateliéru, také všechny ručně vyráběné součástky jsou vyrobené jím osobně. Limitované edice hodinek budou vytvářeny ve spolupráci s umělci různých zaměření, jejichž osobitý umělecký projev přispěje k výrazné originalitě. .Další spolupracovníci a přátelé přispívají dlouhodobými konzultacemi v oblasti technologií, řemeslných technik či konstrukčně-technických inovací. Právě jim je vzdán hold názvem ateliéru Wei&Friends.

Přístup ateliéru je vyjádřen pojmem Watchsculptures. Významem je nahlížení hodinek coby individuálního uměleckého objektu. Inspirací pro výtvarné pojetí hodinek bylo i dílo slavných sochařů 20. století., například Henry Moorea.Produkce hodinek ateliéru se vyznačuje důrazem na ruční výrobu všech částí krom mechanického strojku a pouzdra, které jsou vyrobeny nejpovolanějšími firmami ve Švýcarsku a v Německu. Ostatní části (ručky, ciferník, nožky, pásek) jsou vyráběny v samotném ateliéru za použití historických technik, inspirovaných hodinářskými ateliéry 18. a 19. století.

Ruční výroba smaltovaných číselníků i způsob modření koncových částí ruček zaručuje, že na celém světě nebudou existovat dva úplně stejné exempláře hodinek. Vedle uměleckého přístupu dostaly výrazný podíl technické inovace. Ať již se jedná o systém plovoucího uložení citlivého vnitřku hodinek („antishock“), inovativní systém uchycení pásku s možností používat univerzální řemínky šíře 20, 22 a 24 mm či vtipné osvětlení ciferníku odraženým světlem, pojetí konstrukce přináší mnohem více než pouhou estetiku.

Modelové řady Pure a Unique sdílí stejné ocelové pouzdro o průměru 44 mm a výšce 12 mm. Výrazný boční profil, jemné zalomení lunety, každá křivka i plocha jsou výsledkem více jak čtyřiceti mezifází vývoje konstrukce a designu pouzdra. Samotný mechanický strojek je modifikovaný Eta 6498. Ten je společně s číselníkem a ručkami v pouzdře uložen pomocí antishock systému, který pohltí významnou část energie při nárazu či pádu hodinek na zem a chrání tak nejen citlivý strojek, ale také křehký smaltovaný číselník a komplikované ručky před poškozením. Řada Pure je základní modelovou řadou. V nabídce jsou dvě provedení – s čistě bilým smaltovým číselníkem a se strukturovaným černým smaltovaným číselníkem.

V řadě Unique budou vyráběny limitované edice v počtu několika málo kusů, případně zakázkové solitéry za použití technik uměleckého smaltu nebo drahých materiálů. V této řadě si zákazníci také budou moci ovlivňovat podobu svého modelu.

Diskusní vlákno

Zdroj: Tisková zpráva www.wf-atelier.eu
Komentáře nejsou povoleny