HODINY A KLENOTY 2013

HODINY A KLENOTY 2013

Ve dnech 19. - 21. 9. 2013 se v Průmyslovém paláci na pražském výstavišti koná již 22. mezinárodní výstava hodinek a šperků. Ve čtvrtek od 12 do 20 hodin je výstava otevřena pro odborné návštěvníky, pro širokou veřejnost je přístupná v pátek 20. 9. a v sobotu 21. 9 . od 10 do 18 hodin.

Vydáno 13. 9. 2013, autor Kamil

V aktuálním seznamu vystavovtelů najdeme tradiční značky hodinek a jejich vystavovatele, některé novinky, koná se mnoho doprovodných programů a akcí. Speciálně bych chtěl upozornit na historicky první účast a expozici CHRONOSHOPU s kompletní kolekcí prodávaných značek. Některým čtenářům Chronomagu a jeho diskuzního fóra netřeba představovat, ale pro připomenutí, jedná se o např. značky hodinek Archimede, Damasko, Glycine, Laco, Meistersinger, Muehle-Glasshuete, Sinn nebo řemenů Rios. Milovníky hodinek určitě potěší Hodinářství Bechyně se značkami Tudor, Longines, Tissot, atd.

Budete si moci prohlédnout historii novoměstského hodinářského závodu (v expozici "Prim v běhu času"- v tomto rozsahu poprvé v Praze!), expozici švýcarských hodinářských značek, výstavu starožitných hodinek, muzeum trezorů, sekci minerálů, ukázky výroby vinutých perlí u kahanu, ukázky výroby štrasové bižuterie a skleněných šperků, budete moci shlédnout módní přehlídky (kromě tradičních, pořádaných JBX Promotion, budou letos probíhat i módní přehlídky zajišťované Solunkou), vyslechnout si přednášky týkající se změny v niklové evropské Direktivě, přednášky k tématu proč (ne)kupovat investiční diamanty, přednášku k jubileu českého granátu; zakoupit odbornou literaturu za výhodnější cenu, budete mít i možnost osobně se setkat s českými ambasadory švýcarských hodinek značky EDOX - Davidem Křížkem, Alešem Lopraisem a Martinem Prokopem, na stánku 4PM bude probíhat podpisová akce s prvním českým profesionálním mistrem světa Lukášem Konečným a s porotcem ČeskoSlovensko má talent Jaro Slávikem, expozici firmy Schediwy&Syn navštíví Vlastimil Harapes, seznámit se s nabídkou časopisů našich mediálích partnerů, ...
Dále si můžete zdarma a bezplatně:
- nechat na Vašich hodinkách provést tlakové zkoušky vodotěsnosti a měření baterií
- určit obsah drahých kovů ve Vašich špercích
- získat informace k problematice uznávání zahraničních puncovních značek
- načerpat informace sloužící k ochraně zákazníka při nákupu šperků
- nechat určit drahokamy volné i ve šperku
- nechat odhadnout současnou velkoobchodní nebo maloobchodní cenu kamene nebo šperku
- nechat si dodat úchytku na vlastní (donesené) kameny
- vyrobit si vlastní šperk

Text a obrazky: Josef Khol a materiály pořadatele
4 Komentářů k tomuto článku

Zanechte kometář

| Položky označené * jsou povinné.