Inovovaná verze legendárních Spartaků

Aktualizováno: Legendární model Spartak stále inspiruje. Elton hodinářská před nedávnem přišla na trh s limitovanou sérií padesáti kusů za cenu cca 50 000 Kč a hodinky se setkaly s takovým ohlasem, že se rozhodla tyto padesát let staré hodinky invovat a dát na trh i v nelimitované sérii. Nyní máme k dispozici i aktuální fotografii.

Vydáno 4. 8. 2005, autor Chronomag

Článek o limitované sérii Prim Spartak a Orlík najdete zde.
Limitovaná série vznikla u příležitosti výročí 50 let od zahájení sériové výroby hodinek v Novém Městě nad Metují a v Čechách vůbec. Limitovaná série se svojí cenou 50 000 Kč nebyla právě nejlevnější a rozhodně se nedalo říci, že by šlo o model cenově dostupný začínajícím milivníkům hodinek. Elton ale ze zájmu a ohlasu, který hodinky vyvolaly usoudil, že je vhodná chvíle na popularitu původních Spartaků navázat a nový model Prim Spartak, který se právě chystá, bude vlastně jen drobnou obměnou.

Namísto strojku kalibr 74 budou nové Prim Spartak vybaveny kalibrem 73, což je vlastně mírně modifikovaná ETA 2824 - švýcarský samonátahový strojek s rezervou chodu cca 40 hodin. Výrobce je bude označovat jako Prim Spartak O.E. - tedy Open Edition.

Na této fotografii je již Prim Spartak O.E. (klik pro větší obrázek)

Prim Spartak O.E.

Na fotografii jsou vidět ještě Spartaky v limitované sérii, od nich se nový model bude lišit díky stojku vlastně jen centrální vteřinovkou, zmízí tedy ciferníček vteřinovky na pozici šest.

Prim Spartak LE 50

Zajímavou novinkou by měla být cena. Ta byla již oficiálně potvrzena na 21 000 Kč (s DPH) a vzhledem k množství zákaznických modifikací, které značka Prim umožňuje, už je to velmi slušná nabídka na malosériový výrobek.

Elton hodlá v letošním roce výrazně obměnit svoji nabídku hodinek, dojde k pročištění nabízených modelových řad a inovace by se měly dočkat i sportovní hodinky Orlík, zatím nabízené také jen v limitované sérii.

Snad tyhle změny přinesou české hodinářské značce tolik potřebné oživení.
5 Komentářů k tomuto článku

Zanechte kometář

| Položky označené * jsou povinné.