Nejoblíbenější pánské hodinky 2005: F. P. Journe Chronometre Souverain

Další hodinářskou cenou ženevského Grand Prix je cena za nejoblíbenější pánské hodinky. Tu letos získal model hodináře F. P. Journe nazvaný Chronometre Souverain. Ani v tomto případě nejde o běžné masové zboží.

Vydáno 4. 1. 2006, autor Chronomag

Chronometre Souverain je reminiscencí na námořní chronometry z počátku devatenáctého století, samozřejmě v silně zmenšené verzi.

Nejprve zaujme samotný stříbřený ciferník, na kterém je použito zajímavého triku, jenž na první pohled není patrný, ale ciferník je tím zajímavější. Číslice jsou totiž provedeny v různé velikosti a tloušťce čar, duktusu. Ciferník tak balancuje svoji optickou vyváženost vůči dvěma dalším menším ciferníčkům v pozici sedm a tři.

FP Journe

Průhledným dýnkem je vidět mechanický strojek s ručním nátahem, precizně zdobený, základnová deska je z osmnáctikarátového zlata, stejně tak jsou zlaté i můstky.

Energii dodávají hodinkám dva pérovníky, natahované jedním mechanismem, takže rezerva chodu je 50 hodin a navíc pérovníky jsou průhledným dýnkem hezky vidět.

Pohled na strojek

Na ciferníku hodinek je kromě hodinového a minutového ukazatele času také ukazatel rezervy chodu a v pozici sedm mimostředná vteřinová ručička.

Pouzdro má průměr 40 mm a je provedeno v platině nebo červeném zlatě, vodotěsnost je zajištěna do tlaku 3 atmosfér.

Ceny (říkali jsme, že to není masovka):
platinová verze: 17200 euro
červené zlato: 14700 euro

Celkový pohled na hodinky
4 Komentářů k tomuto článku

Zanechte kometář

| Položky označené * jsou povinné.