Girard-Perregaux otevírá prodejnu v Praze

Girard-Perregaux otevírá prodejnu v Praze

Jedna z nejluxusnějších hodinářských značek otevírá svůj butik v Praze. Staroměstské náměstí se tak stane teprve sedmým místem, kde si lze koupit hodinky značky Girard-Perregaux.

Vydáno 21. 12. 2008, autor Chronomag

V historické budově Pražské městské pojišťovny na adrese Staroměstské náměstí 6 představí exkluzivní ručně vyráběné hodinky, jejichž historie sahá až do roku 1791. Pražský butik je v pořadí sedmým exkluzivním zastoupením značky na světě, po místech, jako je Gstaad ve Švýcarsku, Bering, Šanghaj, Macao a Hongkong v Asii, či Hyderabad v Indii. Prodejna je otevřena již od pátku 19.12.2008.

Zařízení butiku je zpracováno ve střízlivých barvách, ani linie nepřekypují přehnanými dekorativními prvky. Interiéru dominuje exotické dřevo Wenge v neobvyklém světlém tónu s prvky mramoru. Mimořádná pozornost byla věnována také osvětlení, protože na hodinky je třeba dobře vidět. Čalouněná křesla v tmavozelené kůži byla inspirována architektem Miesem van der Rohe a jeho mistrovskými kousky, které navrhl pro německý pavilon na světové výstavě v Barceloně roku 1929. Každý detail je důkladně propracován, přesně jako je tomu u hodinek Girard-Perregaux, na návrhu se významně podíleli majitelé švýcarské hodinářské firmy.

Společnost Girard-Perregaux je jedním z mála autentických švýcarských výrobců hodinek - tedy z těch, kteří se mohou po právu honosit označením manufaktura, neboť si všechny součásti hodinek včetně strojků a tahů vyrábějí sami. Vznik společnosti se traduje do roku 1791, ke svému jménu společnost přišla v roce 1854 sňatkem Constanta Girarda a Marie Perregaux. Girard-Perregaux vyvíjí a vyrábí vnější součástky hodinek i jejich vnitřní prvky - hodinové strojky. Dnes je značka součástí skupiny Sowind Group, vlastněné turínským obchodníkem Luigim Macalusem. Má 350 zaměstnanců a ročně vyrobí na 16 000 kusů exkluzivních hodinek.

Mezi její mistrovské kousky patří Tourbillon pod třemi zlatými mosty (Tourbillon Sous Trois Ponts d'Or) - právě výroba modelů s tourbillonem upevněným pod trojicí skeletonových zlatých můstků je typickým rysem nejdražších modelů společnosti.

Model Girard-Perregaux VINTAGE 1945 TOURBILLON
VINTAGE 1945 TOURBILLON

Povšimněte si typicky uchyceného tourbillonu. Vybaveno firemním kalibrem GP 9600.CS s rezervou chodu 42 hodin a frekvencí 21600 kmitů (3Hz).

Za téměř kultovní se dá označit model Girard-Perregaux Vintage 1945 ve stylu art deco. Na obrázku vidíte původní a dodnes vyráběný model:

Girard-Perregaux  Vintage 1945

Velmi známou je také spolupráce s Ferrari přetavená do celé řady krásných modelů, automobilismu ostatně zůstal Girard-Perregaux věrný dosud.

Na obrázku vidíte legendární a dnes již neprodávaný (o to více sběratelsky ceněný) model Tribute to Enzo Ferrari s tourbillonem.
TRIBUTE TO ENZO FERRARI TOURBILLON

Na dalším obrázku je další zajímavé model z řady LAUREATO EVO³ PERPETUAL CALENDAR AND CHRONOGRAPH - tedy s věčným kalendářem a chronografem.

LAUREATO EVO³ PERPETUAL CALENDAR AND CHRONOGRAPH

Na posledním dnešním obrázku vidíte model CLASSIQUE ELEGANCE Financial vybavený nejenom chronografem a ukazatelem fáze dne, ale především i otevírací dobou světových burz: v New Yorku, Londýně, Hong Kongu a Tokiu. Pražská burza chybí, což s ohledem na její atraktivitu není překvapující, ale můžete zkusit pořádat o úpravu... :)

Financial

Prodejna na Staroměstském náměstí bude mít jako značková prodejna přístup ke všem limitovaným edicím a modelům hodinek, naprostá většina jich také je již v nabídce a ceny budou stejné, jako při nákupu ve Švýcarsku. K dostání jsou samozřejmě nejenom pánské modely, ale i dámské hodinky, ceny začínají někde u 120 000 Kč (ekvivalent nejlevnějšího modelu za 7700 švýcarských franků) a končí v řádu jednotek milionů korun, kam patří hodinky vybavené tourbillonem nebo sypané diamanty.

Otevření prodejny Girard-Perregaux je pro pražskou hodinařinu významná událost, jde teprve o druhou značkovou prodejnu velké zahraniční značky, první přitom je Swatch, což je poněkud jiná třída. Navíc čeští partneři projektu, jímž je společnost John Grove & partners s.r.o., jednají s další významnou hodinářskou značkou o otevření dalšího značkového obchodu v Praze. Pro milovníky hodinek jen dobře...
5 Komentářů k tomuto článku

Zanechte kometář

| Položky označené * jsou povinné.