Další hodinky roku 2004: Chopard LUC 4R Quattro Regulateur

Chopard LUC Další soutěž o hodinky roku pořádá pravidelně časopis Montres Passion spolu s Uhrenwelt. Tu letošní, cenu Watch Of The Year 2004
vyhrál Chopard LUC 4R Quattro Regulateur, když předběhl své soupeře v podobě modelů Gondolo Calendario od Patek Philippe a Aquatimer Split Minute Chronograph od IWC.

Vydáno 1. 12. 2004, autor Chronomag

Je to již druhé vítězství Chopardu v této soutěži - poprvé zabodoval v roce 1997 modelem Le Val-de-Travers, prvním modelem z rodiny LUC. Jen dvě další značky získaly toto ocenění dvakrát a to Piaget v roce 1998 a 2000 a Cartier v roce 1999 a 2003. Letošní ročník byl třináctvý v pořadí a při pohledu na model  Chopard LUC 4R Quattro Regulateur musíme s oceněním souhlasit - jsou to vážně pěkné hodinky.

Jen na okraj - cenu uděluje odborná porota, jejíž složení je tajné, aby se předešlo vlivům. Hodinky musí být v danném roce v prodeji ve Švýcarsku a musí být nositelem označení Swiss Made, což ze značné míry podle mého soudu vylučuje konkurenci a také nárok na označení Hodinky roku. Snad se švýcaři konkurence bát nemusejí, tak proč omezovat. A podstatné také je, že hodinky musí být vyrobeny v sérii minimálně 200 kusů, čímž se vylučují velmi exklusivní a drahé hodinky vyráběné v malých sériích. V případě oceněného Chopardu ale nejde v žádném případě o laciný kousek, za Chopard LUC 4R Quattro Regulateur dáte cca 34 000 franků (vynásobte 20x pro cenu v Kč).

Chopard LUC 4R Quattro Regulateur

Už při pohledu na obrázek je jasný materiál: 18ti karátové žluté nebo bílé zlato, strojek "L.U.C Calibre 1.3789" vycházející z "L.U.C 1.98 Quattro" má rezervu nátahu devět dní (úžasných 216 hodin). Jde samozřejmě o mechanický strojek automaticky natahovaný pochybem ruky, vybavený 39 klenoty a 224 součástkami a má certifikát chronometru od COSC (svýcarský certifikační institut)

Hodinky byly vyrobeny v 250 kusech v každé z barevných variant a váží 62 gramů, rozměr číselníku je 39,5 mm, tloušťka hodinek 11 milimetrů.

Zajímavé je uspořádání ručiček. Zatímco minutová je normálně uchycena ve středu ciferníku, hodinovou ručičku najdete na pozici tří hodin, vteřinovou ručičku a datumovku na pozici šesti hodin a na dvanácti hodinách najdete ukazatel rezervy nátahu. Pokud chcete čas z jiné časové zóny, vypomůže další ukazatel na pozici osmi hodin.

Sklíčko hodinek je jak vpředu, tak v zadu safírové, odolné proti poškrábání a hodinky i díky němu a šroubovací korunce snesou tlak 30 metrů vody.

Na dalším obrázku uvidíte verzi v bílém zlatě, po odkliknutí se zvětší. Stránky výrobce jsou zde.

a tohle už je v bílém zlatě
Komentáře nejsou povoleny